Frozen Cup, den 1: Oceláři na body čekají, Boleslav bez zaváhání

Čtvrtý ročník mládežnického turnaje Frozen Cup HC Oceláři Třinec pro hráče 6. tříd v pátek 11. listopadu odstartoval prvním hracím dnem. Ten nejlépe zvládli hokejisté Mladé Boleslavi, kteří se díky čtyřem výhrám dostali do čela skupiny A. Mladí Oceláři naopak o své první turnajové vítězství budou muset zabojovat v sobotu.

Zápas č. 1

11:30 HC Slovan Bratislava - HC Oceláři Třinec 4:0, 5:1

Branky a nahrávky: Sáblík (Saloň), Tkachou (Sáblík), Tkachou (Sáblík), Dostal, Tkachou (Saloň), Sersen (R. Kolenčík, P. Kolenčík), Kreps (Antal), Sersen (Honchar), Tkachou (Šohar) - Zhu

Nejlepší hráči zápasu: Tobias Sáblík - René Pazderník

Zápas č. 2

12:45 HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 2:5, 3:5

Branky a nahrávky: Peterka, Tichý (Kovařík), Wolf (Skokan), Varhjaník (Švejda), Švejda (Wolf, Skokan) - Skořepa, Toman (Skořepa), Skořepa, Toman (Skořepa), Mucha (Hlinský, Koza), Lofaj (Hlinský), Toman (Skořepa), Schwarz (Koza), Mucha (Skořepa), Schwarz (Koza)

Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Varhjaník - Jan Martin Hlinský

Zápas č. 3

14:00 HC Hvězda Praha - HC Košice 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: Jurak - Kováč (Focko), Potoma, Focko

Nejlepší hráči zápasu: Tarik Jurak - Adam Kováč

Zápas č. 4

15:15 HC Sparta Praha - Mountfield HK 2:0, 4:1

Branky a nahrávky: Stehlík (Bystrjanyk), Bystrjanyk (Kornilov), Kočí (Bystrjanyk), Trhlík, Hořák (Stehlík), Bystrjanyk - Zikmund (Prokeš)

Nejlepší hráči zápasu: Karel Šimůnek - Pavel Trumha

Zápas č. 5

16:30 HC Slovan Bratislava - BK Mladá Boleslav 2:3, 3:6

Branky a nahrávky: Tkachou, Morávek (Kreps), Koreň (Šohar), Kreps, Kreps (Sáblík) - Růžička (Lofaj), Skořepa, Skořepa (Kvaizar), Toman (Skořepa), Hlinský (Skořepa), Skořepa (Toman), Kvaizar (Schwarz), Skořepa (Mucha), Skořepa

Nejlepší hráči zápasu: Richard Kreps - David Skořepa

Zápas č. 6

17:45 HC Košice - Mountfield HK 0:4, 2:2

Branky a nahrávky: Kováč, Potoma (Focko) - Svoboda, Matuška (Krásný), Svoboda (Pavlík), Talanda (Pavlík), Prokeš (Hardoš, Svoboda), Krásný (Zikmund)

Nejlepší hráči zápasu: Filip Focko - Jakub Hardoš

Zápas č. 7

19:00 HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 2:4, 1:3

Branky a nahrávky: Chlebus (Zhu), Pazderník (Chlebus), Chlebus - Hertl (Wolf, Švejda), Lukáč (Skokan), Lukáč (Slanec), Peterka (Lukáč), Maňas, Kovařík (Tichý), Wolf (Hertl)

Nejlepší hráči zápasu: Tobiáš Chlebus - Matyáš Lukáč

Kompletní fotogalerii z prvního hracího dne Frozen Cupu najdete ZDE.

Čtvrtý ročník mezinárodního turnaje Frozen Cup pro hráče 6. tříd se v Třinci koná i díky dotaci ze strany Moravskoslezského kraje.