Extraliga dorostu
3 : 6

(1:2, 2:2, 0:2)

Malá hala Pardubice

Na páteční výhru proti Jihlavě navázali svěřenci trenéra Jana Mikše tím nejlepším možným způsobem. V Pardubicích sice mladí Oceláři inkasovali už ve druhé minutě, zápas ale rychle dokázali otočit na svou stranu a nakonec brali výhru 6:3.

Branky a nahrávky: 2. Ryšavý (Sekanina, Ruml), 31. Sekanina (Ruml, Joska), 34. Ryšavý (Joska, Ruml) – 6. Vlk (Weiss, Hrček), 7. Vlk (P. Niemczyk, Řípa), 25. Helis (Vlk, Blahuta), 34. Řípa (Korhoň), 48. Weiss (Hrček, Vlk), 60. Hrček

Vyloučení: 6:6 Využití: 2:2 V oslabení: 0:0

Diváci: 42

Střely na branku: 36:40

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6

Veřmiřovský – Ruml, Jaroš, Dubovči, Čihák, Kincl, Řehořek, Mach – Kovář, Teml, Vaňha, Joska, Sekanina, Ryšavý, Šimonek, Fiala, Tvrdik, Jindřichovský

Čelko - Marek, Korhoň, P. Niemczyk, D. Barteczek, Kaleta, Chalupa - Weiss, Lazovský, Hrček - Vlk, Řípa, Řehák - Blahuta, Helis, Polášek - Fizek, Špaček

Start do zápasu třineckým dorostencům úplně nevyšel. Už ve druhé minutě museli Oceláři do čtyř a soupeř trestal. Z prostoru mezi kruhy mířil přesně Matěj Ryšavý a domácí šli do vedení. Odpověď hráčů s drakem na hrudi na sebe ale nenechala dlouho čekat, do hlavní role se obsadil Filip Vlk. Třinecký útočník nejprve po přihrávce Weisse proměnil přesilovou hru ve vyrovnávací gól a 74 sekund nato už se radoval podruhé. Tentokrát z rychlého protiútoku zakončeném střelou na vzdálenější tyč.

Pardubice se pak sice aktivně tlačily za srovnávací trefou, proti byl ale brankář Čelko, který si poradil s několika zajímavými šancemi soupeře. Jednu z největších měl zřejmě Sekanina, s kličkou ale proti třineckému gólmanovi nepochodil.

A když pak Denis Čelko na začátku druhé třetiny zlikvidoval příležitosti Jindřichovského i Kováře, spoluhráči se mu odvděčili třetím gólem. Po přihrávce Vlka se prudkou střelou z levého kruhu prosadil Daniel Helis. Oceláři pak ale museli do čtyř a v oslabení se neubránili. V čase 30:53 se mezi střelce zápasu zapsal i Tobiáš Sekanina.

Hráči s drakem na hrudi na kontaktní trefu domácích reagovali o necelé tři minuty později, pokus Korhoně od modré čáry do sítě přizvedl Dominik Řípa. Pardubice ovšem znovu přispěchaly s bleskovou korekcí, až před branku se natlačil Matěj Ryšavý a stanovil skóre po dvou třetinách na 4:3 z pohledu Třince.

Po návratu z kabin se Oceláři dostali k dvojnásobné přesilovce a skvělou možnost, jak upevnit svůj náskok, nepromarnili. Odraženou střelu Hrčka si našel Matěj Weiss a bleskově uklidil kotouč do odkryté části klece. Definitivní pojistku na své druhé vítězství v rámci tohoto týdne pak svěřenci trenéra Jana Mikše přidali při hře domácích bez gólmana, prázdnou branku trefil Jan Hrček.