Akademie ČH

Na začátku kalendářního roku 2015 se Oceláři zařadili mezi Akademie ČH. Tento projekt Českého hokeje zahájil svou činnost v březnu roku 2011 s cílem vychovávat špičkové mládežnické hráče, kteří budou schopni konkurovat těm nejlepším, ve spojení s absolvováním středního vzdělání. V projektu také došlo ke sjednocení nároků na tréninkový proces, herní systém a mezinárodní kontakty. V rámci Akademie jsou pak hráči daleko více monitorováni ze strany klubu v otázkách školního prospěchu, docházky a osobní disciplíny prostřednictvím speciálních klubových zástupců pro oblast školství.

Cílem projektu je komplexní rozvoj hráčů v mládežnických kategoriích a podpora klubů, které vytvářejí pro jejich výchovu nejlepší podmínky. Získání statutu Akademie proto výkonný výbor ČH podmínil splněním řady kritérií. Jednou z podmínek bylo navázání těsné spolupráce s klubem mezinárodního vrcholového hokeje. Partnerským klubem Ocelářů je švédský tým Malmö Redhawks.

Přidělení statutu Akademie s sebou přináší kromě povinností také několik výhod. Svaz garantuje prostřednictvím Akademie dobrou práci s mládeží, podporuje kluby finančními prostředky na odměny trenérům, pomáhá s jejich vzděláváním nebo s mezinárodními kontakty. Svaz také pořádá pravidelné semináře trenérů Akademií a zprostředkovává jim přístup k zahraničním poznatkům a zkušenostem.

AKADEMIE ČH - DOKUMENTY