Oceláři sbírali body v reprezentačních týmech

Národní týmy Česka do sedmnácti a dvaceti let za sebou mají první přípravné akce. Bodově na nich o sobě dali vědět i Oceláři.

Nejstarší mládežnický tým v červenci odehrál čtyři zápasy ve finském Vierumäki, první test mu ale příliš nevyšel. Proti Švýcarům a dvěma výběrům domácího mužstva (U19 a U20) urvali svěřenci trenéra Patrika Augusty jedinou výhru, mladí Oceláři tak mohli být spokojeni alespoň se svou produktivitou. Miroslav Holinka (3+1) s Petrem Sikorou (2+2) patřili mezi nejpilnější sběratele bodů, Vojtěch Spěváček si zatím na první letošní zásah ve dvacítce bude muset počkat.

Členy výpravy do Finska navíc byli také bývalí Oceláři Jakub Milota s Markem Ročákem a kustod Áčka Jan Lamacz.

Výsledky dvacítky ve Vierumäki

Česko - Švýcarsko 2:4

Česko - Švýcarsko 5:3

Česko - Finsko U20 1:4

Česko - Finsko U19 5:6sn

Hráči výběru do sedmnácti let se na startu sezony vydali do Davosu, kde nastoupili ke třem přípravným zápasům proti vrstevníkům ze Švýcarska. A domů si i díky vydatné podpoře třineckých mladíků odvezli tři výhry. Nejvíce bodů z Ocelářů si připsal Dominik ŘÍpa (3+0), do statistik se ale zapsali i všichni jeho spoluhráči - Jan Hrček (2+0), Matěj Weiss (0+2) a Filip Vlk (0+1).

Výsledky sedmnáctky v Davosu

Česko - Švýcarsko 4:3