DHL extraliga juniorů
3 : 4

(1:2, 1:2, 1:0)

Trinity Bank Arena Luďka Čajky

Venkovní sérii odstartovali třinečtí mladíci vítězně. Zápas na ledě Beranů Oceláři zlomili ve druhé dvacetiminutovce, ve které svému soupeři odskočili do vedení 4:2.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 8. Smýkal (Čechmánek, Pilát), 22. Kaláč (Hamrla, Pešák), 46. Pešák (Zavřel, Pražan) – 13. Mikula (Zduba, Kubiesa), 14. Gerych (Spěváček, Horváth), 30. Spěváček (Gerych, Volas), 39. Hebar (Zduba, Mikula)

Vyloučení: 4:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1

Diváci: 59

Střely na branku: 37:30

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4

Kowalczyk – Lukaštík, Špaňhel, Hamrla, Zavřel, Růžička, Uhlík – Čechmánek, Klimek, Pilát, Kos, Smýkal, Pešák, Kaláč, Pražan, Heš, Holba

Forst – Sedláček, Pospíšil, Horváth, Ošmera, Kurbaka, Byrtus, Volas – Kubiesa, Hebar, Rybnikár, Zduba, Vojáček, Makula, Gerych, Karas, Mikula, Dohnal, Hladonik, Spěváček

Začátky zápasů zatím Třinci v nové sezoně příliš nevychází, i ve Zlíně inkasoval jako první. A to v osmé minutě, když si do střelecké pozice na kruhu vybruslil Matěj Smýkal. Za Oceláře mohl srovnat mladičký obránce Byrtus, ten ale trefil jen přesunujícího se gólmana. Co se hráčům s drakem na hrudi nepovedlo v přesilovce, zvládli o chvíli později. V čase 12:58 se na brankovišti prosadil důrazný Marcel Mikula. Oceláři ihned po vyrovnání museli do čtyř, to jim ale moc nevadilo. Ve vlastním oslabení totiž udeřili podruhé. Střelou z úhlu zavelel k obratu kapitán Robin Gerych.

Domácí ihned po návratu z kabin srovnali krok, ranou z první se mezi střelce zapsal Filip Kaláč. V polovině zápasu si ovšem Oceláři své vedení vzali zase zpět. Po zvláštním odrazu puku se ve vyložené šanci ocitl Vojtěch Spěváček a proti odkryté kleci neváhal. Ještě před druhou sirénou navíc Třinec svůj náskok upevnil. Andrej Hebar dostal od obránců soupeře dostatek prostoru k zakončení a střelou pod víko stanovil skóre po čtyřiceti minutách na 4:2.

Zlín se ještě jednou dokázal vrátit do hry, v čase 45:23 využil závaru na brankovišti Václav Pešák. V posledních minutách navíc Oceláři čelili dlouhé power play soupeře, další vyrovnání v čele s pozorným brankářem Forstem ale odmítli a venkovní trip tak začali cennou výhrou 4:3.