Robin Švančara: Všichni chceme vyhrát zlato

President Cup startuje, do akce už za pár hodin půjdou i třinečtí Oceláři. Mezi domácími dorostenci se nachází také útočník Robin Švančara, který už atmosféru tohoto turnaje dobře zná. Jak se na prestižní akci těší?

Robine, dlouhá zápasová pauza je konečně u konce. Už jsi nažhavený na novou sezonu?

Jsem, už je to strašně dlouho. Jsem rád, že se můžeme vrátit zpátky ke hře.

Ty sis zahrál na President Cupu už loni. Jak tento mezinárodní turnaj vnímáš?

Vnímám ho pozitivně. Hlavně tím, že jsem tu už strašně dlouho. Je super, že se můžeme porovnávat i se zahraničními kluby.

Jak velkou motivaci máte v turnaji uspět? A jak moc může být takový turnaj na začátku sezony prospěšný?

Všichni tady chceme vyhrát zlato. Hlavně se musíme rozehrát na nadcházející sezonu, ale samozřejmě chceme uspět.

Jak těžké je kondičně zvládnou takovýto turnaj?

Je to náročně, ale zase je pozitivní to, že si zahrajeme všichni. Jsme připraveni a musíme to zvládnout.

Co říkáš na vylosované skupiny? Je nějaký soupeř, na kterého se obzvlášť těšíš?

Skupiny jsou podle mě dobře rozděleny. Nejvíce se těším na Ukrajinu, protože loni jsme s nimi prohráli zápas o třetí místo. Celkově si myslím, že máme dobrou skupinu.

Vyhrál jsi soutěž v přesnosti střelby. Zúročíš své schopnosti i během víkendu?

Já doufám, že jo! Jsem rád, že jsem tu soutěž vyhrál a doufám, že se to v průběhu turnaje ukáže.

Dám ti teď možnost pozvat fanoušky do obou arén. Na co mohou těšit, pokud dorazí?

Určitě bych chtěl rád pozvat všechny fanoušky. Mohou se těšit hlavně na rychlý, kvalitní hokej a hlavně na velmi atraktivní soupeře.