Junior Haas: Všechno tady funguje na vysoké úrovni

Druhou novou tváří v juniorském týmu je Oskar Haas, který se do Třince přesunul z Českých Budějovic. Jak se přestup osmnáctiletého útočníka zrodil, jaké má rituály před zápasem a který předmět ve škole neměl rád?</b></p>

Do Třince jsi přišel nedávno z Českých Budějovic. Jak se tvůj přestup pod Javorový zrodil?

Když se mi ozval Třinec, měl jsem velkou radost. Pro mě je to nejlepší organizace v naší republice. Nebylo nad čím přemýšlet.

Jak se ti zatím v třinecké organizaci líbí?

Líbí se mi tady moc. Všechno tady funguje na vysoké úrovni.

Co říkáš na trenéry a spoluhráče?

Myslím, že jak s trenéry, tak se spoluhráči, jsem si výborně sednul. Obecně se tady sešla skvělá parta lidí.

Svůj první zápas za Oceláře jsi letos odehrál proti Boleslavi, kde jsi v mládeži dlouho působil. Jak pikantní to pro tebe bylo?

Bylo to pro mě hodně pikantní, emotivní utkání a vždycky asi bude. V Mladé Boleslavi jsem byl dlouho, mám tam hodně kamarádů.

Během osmi zápasů jsi nasbíral třináct bodů. Cítíš se ve formě?

Formou bych to nenazýval. Jsem rád, že se mi zatím daří a mohu týmu takhle pomáhat. Hodně si rozumíme s kluky v lajně. Je to vždy zásluha nás všech.

Jaký je letos tvůj osobní cíl?

Cíl je odehrát každý zápas naplno a být platným hráčem pro tým.

Jak se připravuješ na zápasy?

Nemám nějaké speciální rituály, ale musím mít vždycky dobře obalenou hokejku.

V jakém hráči nacházíš inspiraci?

Určitě v Davidu Pastrňákovi. Je to vynikající hráč. Má výbornou střelu a zároveň umí poslat přihrávky svým spoluhráčům.

Studuješ tady nebo dálkově?

Dálkově. Musím učitelům posílat své práce. Také bývám zkoušený, ale přesto mi tato možnost studia vyhovuje.

Jaký předmět tě baví nejvíc a jaký naopak ne?

Vždycky mě bavila hudební výchova. Naopak jsem nesnášel fyziku a chemii.