Junioři přemohli i Jihlavu a venku zůstávají stoprocentní!

HC Dukla Jihlava
SOBOTA 21. 9. 2024
DHL extraliga juniorů

Malá hala Jihlava

Zápas proti Dukle zvládli svěřenci trenéra Reného Muchy na výbornou. Po bezbrankové úvodní části začali mladí Oceláři pálit do černého a domů se vracejí s výhrou 5:1.

Branky a nahrávky: 36. Kudrna (Vildomec, Jeletz) – 25. Zduba (Mikula, Kubiesa), 29. Gerych (Spěváček, Pospíšil), 31. Karas (Makula, Volas), 39. Hebar (Rybnikár, Vojáček), 49. Volas (Kubiesa, Mikula)

Vyloučení: 4:3 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Střely na branku: 26:40

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5

HC Dukla Jihlava

Sigmund – Vildomec, Jeletz, Mrtka, Löffler, Pražák, Číhal, Černý – Chvátal, Kuprijanov, Burkov, Váňa, Niederhafner, Nosek, Chlubna, Kudrna, Peš, Kupčo, Jungwirth, Fiala

Skácel – Kurbaka, Sedláček, Volas, Pospíšil, Horváth, Ošmera, Byrtus – Kubiesa, Zduba, Mikula, Dohnal, Spěváček, Gerych, Rybnikár, Hebar, Vojáček, Makula, Hladonik, Karas

Třinečtí mladíci vlétli do sobotního zápasu aktivně, v Jihlavě mohli poprvé udeřit už ve druhé minutě. Hned dvakrát pálil obránce Volas, domácí gólman si ale s jeho pokusy poradil. Na opačné straně se musel vytáhnout i Skácel, který si poradil se střelou Chvátala z levé strany. Oceláři pak ustáli první oslabení a krátce po jeho vypršení mohli sami udeřit, Hebar ovšem tečoval pobídku Byrtuse jen do betonů Sigmunda. A protože s ranou z mezikruží neuspěl ani Vojáček, šlo se do kabin za stavu 0:0.

První přesnou trefu tak přinesla až druhá dvacetiminutovka, radovali se hráči s drakem na hrudi. Mikula poslal puk zpoza branky před ní, odkud se prosadil Jakub Zduba. Další úspěšnou akci chvíli nato vytáhl Robin Gerych. Kapitán Třince se podél mantinelu natlačil až před Sigmunda a svou individuální akci zakončil trefou na 2:0. Ani to ale Ocelářům nestačilo, v čase 30:37 proto udeřili potřetí. Ranou z prostoru mezi kruhy si střelecké konto v juniorské extralize otevřel Antonín Karas.

Domácí na tři inkasované góly reagovali snížením v početní výhodě, po několika odrazech se u tyče prosadil Václav Kudrna. Třinec přesto vyhrál druhou část s tříbrankovým náskokem. Necelé dvě minuty před sirénou se totiž zpoza branky vymotal Rybnikár a předložil puk mezi kruhy, odkud se nemýlil Andrej Hebar.

Definitivní razítko na čtvrtou výhru z venkovní série přidali Oceláři v čase 48:28 díky trefě obránce Patrika Volase, který stanovil konečné skóre zápasu na 5:1 z pohledu Třince.

Robin Gerych 1 0 1 0
Andrej Hebar 1 0 1 0