1. místo ze Zagrebu

Třinečtí páťáci se zúčastnili ve dnech 5. - 7. března 2010 mezinárodního turnaje v Zagrebu. Mladí Oceláři porazili tři chorvatské a dva slovinské týmy. Nestačili pouze na slovinský Maribor, se kterým shodně získali patnáct bodů. O prvním místě Ocelářů, tak rozhodlo lepší skóre. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen Jan Hladonik.

Celkové umístění:

1. TŘINEC
2. ZAGREB
3. MARIBOR
4. MEDVĚŠČAK
5. MLADOSŤ
6. CELJE
7. OLIMPIJA

Výsledky utkání HCO

Třinec - Mladosť 10:1 (4:0, 4:1, 2:0)
Branky: 3 Hladonik, 2 Roman, 2 Bárci, Marguš, Raček, Habčák.

Třinec - Olimpija 10:0 (1:0, 3:0, 6:0)
Branky: 3 Habčák, 2 Roman, 2 Bárci, Molin, Rufer, Klimek.

Třinec - Celje 12:2 (5:1, 2:1, 5:0)
Branky: 3 Papaj, 2 Roman, 2 Hladonik, 2 Przybyla, Bárci, Molin, Paloncy.

Třinec - Zagreb 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: Roman, Molin, Paloncy .

Třinec - Medvěščak 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 2 Hladonik, 2 Przybyla.

Třinec - Maribor 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: Roman.

Sestava HC Oceláři Třinec: Ochman, Prokop - Rufer, Kollár, Klimek, Krzak, Sikora - Hladonik, Roman, Bárci, Papaj, Raček, Przybyla, Molin, Paloncy, Habčák, Kimek.
Trenéři: Vlastimil Wojnar, Roman Hladonik.

"Na turnaji v Zagrebu jsme odehráli šest utkání. Porazili nás pouze hokejisté z Mariboru, v posledním utkání, ve kterém nám vlastně už o nic nešlo. Slovinské týmy až na Maribor mne zlamaly, jejich výkony byly podprůměrné, ale kvalita chorvatských týmů byla velmi dobrá," hodnotí Vlastimil Wojnar úrověň turnaje a pokračuje: "V srpnu bychom chtěli obdobný turnaj uspořádat i u nás, účast nám již přislíbili Maribor a Zagreb.

Mladí třinečtí hokejisté byli ubytováni přímo v chorvatských rodinách, měli možnost poznat jinou kulturu a navázat nová přátelství. S trenérem si prohlédli také hlavní město Chorvatska Zagreb.