O výhře starších dorostenců rozhodla první třetina!

HC Rebel Havlíčkův Brod
PáTEK 4. 3. 2011
1 : 6

(0:3, 1:2, 0:1)

Ve 46. kole extraligy starších dorostenců se utkali Oceláři s mladými Rebely. Rozhodující náskok si Oceláři vytvořili hned v úvodní třetině, kterou vyhráli 0:3. Domácí se trefili teprve ve 34. minutě, naopak Třinečtí přidali další tři branky a ustálili výsledek na konečných 1:6.

Branky a nahrávky: 34. Němec (Jelínek) - 1. Jonáš, 13. Samek (Pargáč), 14. Cinciela (Kofroň, Kovařčík), 34. Jonáš (Repe), 36. Kofroň (Ciencala), 52. Samek (Pargáč). Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Vaněček - Beránek, Chlubna, Dvořák, Jelínek, Kuchta, Křesťan, Meloun, Němec, Novotný, Pavlas, Pecen, Turek, Zohorna, Špringl, Šulák, Žemlička.

Němec - Běhal, Cienciala D., Ižacký, Jonáš, Kofroň, Kovařčík, Kurzok, Malyjurek, Matěj, Ohera, Pargáč, Pisarik, Repe, Samek, Slovák, Valíček, Vrabel, Štencel.

Bezbrankový stav vydržel na brodském ledě pouhých 60 vteřin, přesně po minutě hry se totiž trefil třinecký Michal Jonáš a hosté vedli 1:0. Další dvě nepříjemné rány do sebevědomí pak zasadili domácímu týmu mezi 13. a 14. minutou Martin Samek s Davidem Ciencialou a do kabin se šlo po první třetině za stavu 0:3.

Ani ve druhé třetině se na průběhu utkání nic výrazného neměnilo. Domácí sice ve 34. minutě snížili náskok Třince na rozdíl dvou gólů, když se přesně trefil Marek Němec, jenže Oceláři odpověděli stejným způsobem jen o 34 vteřin později brankou Michala Jonáše a za další minutu a půl už vedli 5:1 po gólu Adama Kofroně.

O vítězi nebylo pochyb a třetí třetina dala výsledku už jenom Martin Samek a Třinec si odvážel tři body za přesvědčivou výhru 6:1.