Junioři osmi góly zcela otočili zápas proti Hradci!

DHL extraliga juniorů
8 : 3

(1:2, 3:1, 4:0)

Mountfield Hradec Králové

Špatný začátek, dobrý konec! Mladí Oceláři proti Hradci nezachytili úvodní minuty a rychle tak museli dohánět dvoubrankové manko. To ale zvládli díky osmigólové nadílce do sítě soupeře parádně!

Branky a nahrávky: 15. Rybnikár (Volas, Kubiesa), 28. Kozlík (Šilar, Sedláček), 31. Dohnal (Spěváček, Gerych), 32. Ošmera (Kubiesa, Zduba), 42. Dohnal (Volas, Gerych), 45. Byrtus (Zduba, Kubiesa), 55. Zduba (Rybnikár, Horváth), 57. Šilar (Kozlík, Vojáček) – 3. V. Aschenbrenner (Vyvial, Samek), 3. Zámečník (Prášek, Hrdlička), 33. Forejtek (J. Aschenbrenner)

Vyloučení: 2:2, navíc Sedláček (TRI) osobní trest za nesportovní chování a za faul J. Aschenbrennera (MHK) nařízeno TS (neproměněné) Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 68

Střely na branku: 40:23

Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 8:3

Forst – Sedláček, Pospíšil, Horváth, Ošmera, Kurbaka, Byrtus, Volas – Kubiesa, Šilar, Rybnikár, Zduba, Vojáček, Makula, Gerych, Kozlík, Karas, Dohnal, Hladonik, Spěváček

Kasal – Černý, Bezpalec, J. Aschenbrenner, Samek, Žaba, Forejtek, Fiala – Hrdlička, Gašo, Sláma, Zámečník, Frolík, Hendrych, Prášek, Páleník, V. Aschenbrenner, Vyvial, Hora

Podobně jako v pátek, ani v sobotu třinečtí junioři nezachytili start zápasu. A od čtvrté minuty už tak museli likvidovat hned dvoubrankové manko, to když na trefu Vojtěcha Aschenbrennera bleskově navázal Ondřej Zámečník. Do konce první třetiny ale svěřenci trenéra Reného Muchy dokázali jen snížit. V čase 14:59 dotlačil střelu Volase za brankovou čáru Michal Rybnikár.

Ve druhé části se ovšem začaly dít velké věci! Vše odstartovala povedená kombinace mezi Šilarem a zakončujícím Matějem Kozlíkem, která znamenala vyrovnání na 2:2. Netrvalo to navíc dlouho a Oceláři šli v zápase poprvé do vedení. V jednatřicáté minutě zaznamenal svůj první gól v třineckém dresu Jiří Dohnal a sotva Oceláři doslavili tuto trefu, mohli ruce nad hlavy zvedat znovu. Už po 42 odehraných sekundách totiž pálil do černého i obránce Adam Ošmera. Hradec sice kontroloval rychlým snížením po trefě Olivera Forejtka z přečíslení, ze strany hostujícího týmu to ale v zápase bylo vše.

Třetí třetina už zcela patřila Ocelářům. V čase 41:17 vstřelil po přihrávce Volase svůj druhý gól Jiří Dohnal a jen o chvíli později proměnil přesilovku v premiérový gól v juniorské extralize patnáctiletý obránce Dominick Radim Byrtus. Poslední dvě trefy třetího kola pak padly v samotném závěru zápasu. V pětapadesáté minutě vstřelil sedmý gól Třince Jakub Zduba a na konečné skóre 8:3 upravil výsledek Tomáš Šilar.