Extraliga dorostu
1 : 9

(0:4, 1:4, 0:1)

BK Mladá Boleslav

Na první lednovou sobotu budou chtít svěřenci trenéra Marka Malíka zapomenout co nejrychleji. Třinečtí mladíci proti Bruslařům rychle inkasovali čtyři góly a nakonec utrpěli nejvyšší prohru v letošní sezoně.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 26. Blahuta (Byrtus, Rybnikár) – 6. Beran (Hájek, Doležel), 8. Vasiak (Fink, Šilhavý), 13. Matějka (Beran, Kurka), 13. Hrouda (Kristek, Maxin), 30. Kurka (Hanyš, Beran), 39. Matějka (Fink, Vasiak), 39. Vasiak (Matějka), 40. Kurka (Matějka, Beran), 56. Hanyš (Kurka, Macháček)

Vyloučení: 4:7, navíc za faul Řípy (TRI) nařízeno TS (neproměněné) Využití: 1:2 V oslabení: 0:0

Diváci: 67 Střely na branku: 34:42

Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:9

HC Oceláři Třinec: Javorek (13. Čelko) – Karas, Byrtus, Niemczyk, Trnka, Kaleta, Chalupa – Hebar, Rybnikár, Weiss – Řehák, Řípa, Blahuta - Morcinek, Polášek, Hladonik - Spaskin, Richter

BK Mladá Boleslav: Sklenička – Kovář, Doležel, Čermák, Macháček, Hora, Šilhavý, Hájek – Hanyš, Beran, Kurka – Hrouda, Kristek, Maxin – Vasiak, Matějka, Fink – Ždanov

Na problémy si třinečtí mladíci zadělali hned v úvodních minutách, když se Boleslav ujala dvoubrankového vedení po trefách Vojtěcha Berana a Sviatoslava Vasiaka. V prvním oslabení pak navíc Oceláři inkasovali potřetí z hole Filipa Matějky a ničemu nepomohlo ani střídání gólmanů. Denis Čelko, který v bráně nahradil Matyáše Javorka, inkasoval už po 28 sekundách a po gólu Ondřeje Hroudy museli svěřenci trenéra Marka Malíka dohánět už čtyřbrankové manko.

Boleslav pak i přes výrazné vedení začala faulovat a nabídla Třinci v krátkém čase hned čtyři přesilovky. Tu poslední, dvojnásobnou, už Oceláři využili. V čase 25:03 snížil Jakub Blahuta. To však bylo ze strany domácího týmu vše. Na 1:5 chvíli nato upravil Adam Kurka a v závěru třetiny si pak hráči s drakem na hrudi vybrali další slabou chvilku. Po trefách Filipa Matějky, Sviatoslava Vasiaka a Adama Kurky odcházeli Oceláři do kabiny za hrozivého stavu 1:8.

Na výsledku už nic nezměnila ani poslední část. Denis Čelko ve dvaačtyřicáté minutě zlikvidoval nařízené trestné střílení a následně Třinec ustál i dvě oslabení za sebou. O kosmetickou úpravu skóre se pak ještě postaral boleslavský Petr Hanyš. Svěřenci trenéra Marka Malíka ale budou muset hodit debakl rychle za hlavu, už v příštím týdnu je totiž čekají další těžké zápasy proti Pardubicím a Přerovu.