Junioři otočili zápas s Libercem!

PáTEK 26. 1. 2024
DHL extraliga juniorů

Mini WERK ARENA

Bílí Tygři Liberec

Svěřenci trenéra Reného Muchy proti libereckým Tygrům inkasovali jako první, na obrat jim stačily necelé tři minuty! Premiérovými trefami v juniorské extralize se blýskli Robin Švančara s Michalem Rybnikárem a Oceláři i díky nim poskočili do čela tabulky!

Branky a nahrávky: 15. Švančara (Kozlík, Šilar), 18. Rybnikár (Pánek, Mrtka), 29. Švančara (Spěváček, Hebar), 41. Šilar (Kozlík, Švančara) – 14. Seidl (Grebeníček, Prokůpek), 57. Ehrenberger (Průšek, Křížek)

Vyloučení: 3:3 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 95 Střely na branku: 39:27

Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2

HC Oceláři Třinec: Král – Kurbaka, Mrtka, Volas, Holub, Blaha, Buják, Ošmera – Kozlík, Šilar, Švančara – Gerych, Šutý, Spěváček – Jobánek, Hebar, Mikula – Rybnikár, Pánek

Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger – Průšek, Král, Meisel, Pilíšek, Ehrenberger, Jarabko, Seidl – Jenčovský, Prokůpek, Jansa – Janata, Kofroň, Křížek – Pérez, Pekař, Handl – Grebeníček, Kinter

Třinečtí mladíci neměli do pátečního zápasu ten nejlepší start. Přestože byli střelecky jednoznačně aktivnějším týmem, inkasovali jako první. A to v čase 13:58, kdy se prosadil Jakub Seidl. Vedení Liberce ale nemělo dlouhého trvání. Čtrnáct sekund nato totiž svou premiérovou trefou v juniorské extralize srovnal Robin Švančara. Ze strany Ocelářů to navíc nebylo vše, s první trefou v nejvyšší mládežnické soutěži vzápětí přispěchal i Michal Rybnikár.

Ve druhé části nejprve Třinec ustál kratičké oslabení tři na pět a následně sám udeřil. Druhou trefou se do listiny střelců zapsal Robin Švančara, po čtyřiceti minutách tak Oceláři drželi vedení 3:1.

Po návratu z kabin navíc svěřenci trenéra Reného Muchy svůj náskok ještě upevnili, už po jednadvaceti odehraných sekundách udeřil Tomáš Šilar. Hosté pak v závěru stačili jen snížit, když se v přesilovce trefil Jakub Ehrenberger. Oceláři tak do tabulky zapsali další cenné tři body a poskočili do čela juniorské extraligy.

Robin Švančara 2 1 3 2
Michal Rybnikár 1 0 0 0