Extraliga dorostu
2 : 8

(1:1, 0:3, 1:4)

KOOPERATIVA ARENA

Osm vstřelených gólů, 75% úspěšnost v přesilovkách! Mladí Oceláři navázali na povedené výkony ze čtvrtečního zápasu proti Pardubicím a v Porubě urvali další body do tabulky!

Branky a nahrávky: 8. Žídek (Dietrich, Stryczek), 46. Ostřížek (Vehovský, Majkowski) – 18. Švančara (Weiss, Holub), 23. Weiss (Rybnikár, Švančara), 26. Řehák (Byrtus, Hrček), 38. Řehák (Marek, Holub), 49. Švančara (Marek, Rybnikár), 49. Karas (Niemczyk), 59. Švančara (Weiss, Rybnikár), 60. Weiss (Švančara, Holub)

Vyloučení: 4:6 Využití: 1:3 V oslabení: 0:0

Diváci: 50 Střely na branku: 21:30

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:8

HC RT TORAX Poruba: Láryš (41. Bernard) – Majkowski, Michalík, Stasjuk, Noga, Korbel, Dragon – Indrst, Vehovský, Ostřížek – Stryczek, Dietrich, Žídek – Bobok, Václavek

HC Oceláři Třinec: Skácel – Byrtus, Holub, Marek, Trnka, Niemczyk, Kaleta – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řehák, Hrček, Blahuta – Karas, Morcinek, Hladonik

Zápas na ledě Poruby nezačal pro Oceláře nejlépe, do vedení šli jako první domácí. A to v čase 07:55, když se prosadil Jakub Žídek. Svěřenci trenéra Marka Malíka ale ještě v první třetině stačili najít na trefu Poruby odpověď. O vyrovnání na 1:1 se přesně dvě minuty před první sirénou postaral Robin Švančara.

Krátce po návratu z kabiny překlopili třinečtí mladíci skóre na svou stranu. Už v čase 22:48 se do listiny střelců zapsal Matěj Weiss a Oceláři vedli 2:1. To však z jejich strany nebylo vše. Nabídnutou přesilovku pak po pouhých 12 sekundách proměnil René Řehák a stejný hráč se pak podepsal i pod čtvrtý gól Třince v čase 37:29.

Poruba do třetí třetiny vyměnila brankáře a v čase 45:01 snížila, když dvojnásobnou přesilovku rychle ukončil Jan Ostřížek. Poté začali znovu úřadovat Oceláři. Zpátky do tříbrankového vedení poslal svůj tým Robin Švančara, na kterého o 26 sekund později navázal Antonín Karas. Poslední dva góly si svěřenci trenéra Marka Malíka schovali do závěrečné dvouminutovky. Využitou přesilovkou nejprve zkompletoval hattrick kapitán Robin Švančara a sekundu před koncem stanovil skóre na konečných 8:2 Matěj Weiss.