DHL extraliga juniorů
6 : 3

(3:2, 2:1, 1:0)

Sportovní hala Fortuna

Svěřenci trenéra Reného Muchy končí sezonu na krásném druhém místě. Rozhodla o tom prohra ve čtvrtém finále, ve kterém sice mladí Oceláři dotáhli tříbrankovou ztrátu, na snížení v sérii to ale nakonec nestačilo.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 4. Hauser (Tůma, Červenka), 10. Novák (Ducháč, Hrabík), 13. Vitouch (Hauser, Červenka), 34. Šindelek (Hauser, Hrabík), 40. Holeček (Theimer, Böhm), 48. Krupička (Hauser, Šindelek) – 14. Volas (Spěváček, Kozlík), 15. Ramik (Haas, Pohludka), 28. Haas (Volas). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1903. Střely na branku: 50:32. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 6:3.

HC Sparta Praha: Artsatbanov – Pavlák, Šindlek, Tůma, Červenka, Ducháč, Böhm, Bartoň – Holeček, Mácha, Hauser, Novák, Hrabík, Senčák, Vitouch, Stěpančuk, Krupička, Höll, Theimer, Hamršmíd

HC Oceláři Třinec: Milota (13. Král) – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Spěváček, Bartoš, Pohludka, Sikora, Ramik, Šilař, Kozlík

Nástup do zápasu tentokrát mnohem lépe vyšel domácímu týmu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre nejproduktivnější hráč pražského celku Petr Hauser. O šest minut později Sparťané navýšili své vedení díky trefě Lukáše Nováka z levého kruhu. Ve třinácté minutě si vytvořil před Milotou šanci Michal Vitouch, který poslal domácí do vedení 3:0.

Oceláři ale znovu předvedli, že se jen tak lehce nevzdávají. Třinecký bek Patrik Volas o necelou půl minutu později snížil a o jediný gól to bylo v patnácté minutě, když svou akci do úspěšného cíle dovedl Michal Ramik.

Ve druhé části zaveleli Oceláři k vyrovnání. Oskar Haas si najel do pravého kruhu a dělovkou propálil Artsatbanova. Bohužel, domácím se podařilo znovu odskočit. Nikým nerušen se ocitl Filip Šindelek v pravém kruhu, ze kterého se trefil do černého a využil početní výhodu. Necelou minutu před druhou sirénou rozvlnil síť po individuální akci Tomáš Holeček.

V závěru pak vítězství domácího týmu pečetil Jan Krupička a Oceláři sezonu 2022/2023 zakončili převzetím stříbrných medailí.