3 : 1

(1:0, 1:1, 1:0)

Mini WERK ARENA

Mountfield Hradec Králové

Vítězná série třinecké juniorky pokračuje dál! Nic na tom nezměnil ani páteční zápas proti Hradci Králové, ve kterém se mladí Oceláři hned dvakrát prosadili ve vlastním oslabení a nakonec brali výhru 3:1.

Branky a nahrávky: 6. Holinka, 28. Pánek (Šutý, Hrůzek), 56. Hrůzek (Jobánek) - 27. Král (Prášek, Beneš). Rozhodčí: Šutara, Koziol - Gebauer, Tvrdý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 45. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Oceláři Třinec: Milota – Volas, Kremnický, Andrle, Buják, Pospíšil, Hrůzek, Zielinski – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Sikora, Hlávka, Jobánek Trenér: René Mucha

Mountfield HK: Kasal – Bezpalec, Táborský, Žaba, Hrbek, Pavlíček, Pavič, Fiala – Giesl, Prášek, Vencl, Hora, Novotný, Klíma, Leden, Brožek, Král, Beneš

O první větší šance v zápase se postarali domácí Oceláři. Robin Gerych ale v dobré pozici roh soupeřovy branky o kousek minul a z brejku se následně neprosadil ani Adam Kremnický. V jedenácté minutě si Robin Gerych vybral další porci smůly. Útočník s číslem 5 byl sice sám před brankou Hradce, na Jana Kasala si ovšem nepřišel. Změnu ve skóre tak přinesla až druhá přesilovka Mountfieldu, z gólu se ale radovali domácí.

Miroslav Holinka se na modré čáře dostal za záda hradecké obrany a dobrou šanci proměnil přesnou střelou z pravého kruhu. V dresu hostů byl v úvodní části vidět hlavně Matěj Leden, který se v osmnácté minutě pokoušel o vyrovnání. Při snaze o objetí branky měl ale hradecký útočník na zádech obránce Petra Andrleho, který se postaral o to, aby k ohrožení Jakuba Miloty nedošlo.

A přáno nebylo ani Janu Venclovi na začátku druhého dějství. Hradecký útočník sice stál sám před brankářem, kam také vzápětí přišel puk. Gólman Ocelářů ale vytáhl povedený zákrok a udržel svůj tým ve vedení. Ne na dlouho. Po delším pobytu Mountfieldu v útočném pásmu se kotouč dostal na hůl Lukáše Krále, který ho zvedl mimo dosah Jakuba Miloty. Z vyrovnání se ovšem hosté radovali jen necelé dvě minuty. Pak totiž zaúřadoval úspěšně dorážející Martin Pánek.

O osudu zápasu ale definitivně rozhodl až závěr třetí třetiny. Po faulu Jana Moškoře dostal Hradec jednu z posledních možností na vyrovnání a nabídnutou možnost po oddechovém čase umocnil odvoláním brankáře. Hra v šesti proti čtyřem ale Mountfieldu nesedla. Už po 39 sekundách navíc prázdnou hradeckou klec našel kapitán Ocelářů Filip Hrůzek, který se prosadil střelou z obranného pásma a stanovil konečné skóre na 3:1.