Vítězná série juniorů pokračuje

SOBOTA 18. 2. 2023
DHL extraliga juniorů

ZS Olomouc

Zápas na ledě Olomouce se pro mladé Oceláře nevyvíjel ve druhé třetině úplně ideálně. Na inkasovaný gól ale dokázali svěřenci trenéra Reného Muchy rychle zareagovat třemi trefami a přidali tak na svou šňůru jedenáctý vítězný korálek.

Branky a nahrávky: 24. Kočí (Havel, Kučera) - 32. Gerych (Bartoš, Hrůzek), 37. Cedzo (Hrůzek), 40. Šutý (Holinka, Jobánek). Rozhodčí: Kubičík, Kapitanov - Bartek, Bartoň. Vyloučení: 5:8, navíc za faul Hrůzka (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 38:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Olomouc

HC Olomouc: Frgál - Drábek, Sedláček, Panáček, Stratil, Compel, Kočí - Kučera, Janech, Jeřábek, Belan, Havel, Matašovský, Tomeček, Kusak, Pigl, Ruda

HC Oceláři Třinec: Král - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Hrůzek, Zielinski - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Spěváček, Bartoš, Sikora, Cedzo, Hlávka, Jobánek

První velká šance sobotního zápasu patřila Olomouci. Oceláři sice hráli v přesilovce, do brejku jim ale ujel domácí kapitán Jan Kučera, který si po faulu Filipa Hrůzka zopakoval nájezd z trestného střílení. Třinecký brankář Jakub Král ale svůj tým podržel. Stejně jako v závěru úvodního dějství, když lapačkou zneškodnil další únik kohoutů.

V čase 23:21 už ale gólman Ocelářů přece jen kapituloval a to po tvrdé ráně obránce Václava Kočího od modré čáry v přesilové hře Olomouce. Pak ale Jakub Král vytáhl další povedený zákrok proti unikajícímu Marku Matašovskému a Oceláři zůstali na dostřel. Ve dvaatřicáté minutě bylo vyrovnáno, když po třineckém přečíslení dorazil puk do sítě Robin Gerych.

Chvíli nato už Oceláři vedli. Po závaru v útočném pásmu dopravil kotouč za záda olomouckého brankáře Adam Cedzo. Ze strany Třince to navíc nebylo vše. V závěru druhé třetiny využil přesilovou hru důrazný Patrik Šutý a gólem do šatny poslal Oceláře do vedení 3:1.

Ve třetí části Oceláři ustáli tři oslabení a drama nepřipustili ani při domácí hře bez brankáře. Z Olomouce tak svěřenci trenéra Reného Muchy dovezli do Třince další tři body a v tabulce před koncem základní části drží třetí místo.

Adam Cedzo 1 0 1 0
Robin Gerych 1 0 1 0