Junioři ovládli derby, rozhodl závěr zápasu

DHL extraliga juniorů
2 : 3

(0:0, 2:1, 0:2)

Ostravar aréna

Mladí Oceláři si v sobotu připsali cenný skalp. Svěřenci trenéra Reného Muchy díky dvěma gólům v poslední třetině otočili skóre derby z 1:2 na 3:2 a regionálnímu rivalovi připravili vůbec první porážku v sezoně.

Branky a nahrávky: 27. Smolka (Přibyl, Bialy), 28. Kotásek (Bialy) - 28. Šutý (Holinka, Gerych), 48. Pánek (Hlávka, Kareš), 57. Holinka (Pospíšil). Rozhodčí: Mrkva, Koziol - Hlavatý, Bartek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 184. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Lazár, Kosina, Puchala, Bialy, Kalandra, Bystroň, Činčala, Smolka – Pavelec, Milata, Přibyl, Kubík, Krčmarský, Chlán, Krejsa, Slusarczyk, Štiak, Kotásek, Vehovský

HC Oceláři Třinec: Král – Buják, Andrle, Kareš, Hrůzek, Pospíšil, Kremnický – Pánek, Šotkovský, Hlávka, Šutý, Gerych, Spěváček, Holinka, Šilar, Volas, Moškoř, Ullrych

V první třetině sobotního derby měl mnoho více práce třinecký brankář Jakub Král, do své sítě ale nepustil ani jednu ze sedmnácti střel Vítkovic. Hned po návratu z kabin navíc mladí Oceláři málem udeřili, ránu z jednadvacáté minuty ale zastavila branková konstrukce. Po sérii vyloučení pak musel Třinec bránit oslabení tři na čtyři, což se mu úspěšně nepodařilo. Po přihrávce Přibyla se z otočky trefil René Smolka a poslal svůj tým do vedení. Ne na dlouho. O necelou minutu později se Oceláři dostali do rychlého protiútoku a důrazný Patrik Šutý zařídil vyrovnání.

Z gólu na 1:1 se ale Oceláři radovali jen chvíli, v čase 27:52 se totiž znovu prosadily Vítkovice, tentokrát Alex Kotásek. Třinečtí hráči pak dostali k dispozici početní výhodu, málem v ní ale znovu inkasovali. Brejk dva na nikoho ale naštěstí Přibyl zakončil jen ranou do zadního mantinelu.

Rozhodující momenty tak přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. V osmačtyřicáté minutě se po přihrávce Hlávky zapsal do listiny střelců Martin Pánek a v čase 56:49 se o vítěznou branku Třince svým premiérovým gólem v juniorce postaral Miroslav Holinka. Vítkovice pak reagovaly hrou bez brankáře, ale marně. Třinecká obrana drama nepřipustila a i díky skvělému výkonu brankáře Jakuba Krále, který v zápase zneškodnil 45 ze 47 střel domácích, slavili Oceláři cenné vítězství.