Ani v druhém domácím zápase dorost neuspěl

ČTVRTEK 16. 9. 2021
Extraliga dorostu

((1:1, 0:3, 0:1))

WERK ARENA

HC Kometa Brno

Třinecký dorost dnes ve WERK ARENĚ přivítal tradičně silnou Kometu Brno. Po vyrovnané první třetině, ve které padla jedna branka na obě strany, se Brno dostalo do varu a tříbrankovou nadílkou v prostředním dějství předčasně určilo osud utkání. V závěrečné části hry ještě korunoval vítězství Komety svou trefou dobře hrající Ondřej Kos a bylo rozhodnuto. Mladí Oceláři tak stále čekají na výhru před vlastními tribunami a složit reparát budou moci hned v sobotu proti Zlínu.

Branky a nahrávky: 8. Pohludka (Kubiesa) – 7. Bělohlav (Kos), 26. Rakus (Kos, Eich), 27. Nekvapil (Šantora, Svoboda), 32. Bělohlav (Kos, Rakus), 51. Kos (Rakus, Svoboda). Rozhodčí: Micka – Hladík, Veselý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 28:33.

Heczko – Solowski, Buják, Ročák (A), Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa (A), Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica (C), Mikula.

HC Kometa Brno

Kavan – Svoboda, Zubíček, Máša (A), Spanel, Eich (C), Mitro, Kuswito – Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Zduba, Röss, Škodík, Bělohlav (A), Nekvapil, Šantora.

Úvod zápasu nabídl divákům ve svatostánku třineckého hokeje oťukávanou mezi aktéry tohoto klání a na první trefu se čekalo až do druhé poloviny sedmé minuty. Matěj Bělohlav v prostoru mezi kruhy zachytil pas Ondřeje Kosa a otevřel gólový účet tohoto mače. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a o devětapadesát sekund, kdy se těsně z předbrankového prostoru povedlo Šimonu Pohludkovi doklepnout kotouč za záda Kavana. Ve zbytku úvodní části se již stav neměnil, brněnská Kometa však stihla upozornit na blížící se kanonádu, kdy v závěru úvodní dvacetiminutovky jasně dominovali tomuto zápasu.

Do vedení 2:1 odskočili hosté na začátku šestadvacáté minuty, kdy se Robinu Rakusovi po kombinaci se spoluhráči povedlo zužitkovat přesilovku pět na tři. A trestání nedisciplinovanosti pokračovalo i po vhazování, stále trvající trest Michala Pospíšila totiž po další kombinaci Brna využil Michal Nekvapil. O necelé tři minuty to mohlo být už 4:1 ve prospěch hostů, Jakub Zduba ale ve svém úniku nezamířil přesně a branku Třince minul asi o metr. Čtvrtá trefa Komety tak přišla až ve druhé polovině dvaatřicáté minuty, kdy se Matěj Bělohlav mezi kruhy dostal ke Kosově pasu a úspěšně prostřelil Heczka. Ze strany hostů to už pro změny stavu bylo vše, Brno se i v závěru prostředního dějství jevilo jako aktivnější celek.

Na straně hostů v tomto zápase zářil Ondřej Kos, právě toto jméno se po trojici asistencí nakonec zapsalo i na listinu úspěšných střelců, když se v jednapadesáté minutě proháčkoval napříč brankovištěm a ležícímu ochránci třinecké svatyně nedal šanci. Závěrečná část tohoto zápasu se jevila jako velmi utahaná a hráči nám nenabídli příliš pohledný hokej, skóre 1:5 z pohledu Ocelářů tak svítilo na světelné kostce WERK ARENY i po poslední siréně.

Šimon Pohludka 1 0 -2 2
David Blaha 0 0 0 0