Juniorům nevyšel ani druhý venkovní zápas

DHL Extraliga juniorů
6 : 3

(3:1, 3:1, 0:1)

SD Aréna

Stejně jako na ledě Litvínova, také v Chomutově inkasovali třinečtí mladíci poměrně rychle tři branky a byť se jim v průběhu druhé třetiny podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, nakonec svému soupeři vysoce podlehli. Další soutěžní utkání čeká svěřence trenéra Varadi až v lednu.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 3. Polák (Hlaváček, Navrátil), 5. Strunz (Wágner, Bláha), 17. Macháček (Wágner, Cestr), 30. Navrátil (Páleník, Macháček), 36. Kellerstein (Macháček, Wágner), 38. Részegh (Hlaváček) - 18. Cienciala (Stuchlík, Michal Roman), 25. Lacka (Adámek, Zahradníček), 43. M. Kovařčík (Pisarik, Cienciala) . Rozhodčí: Sýkora - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3.

Lukeš - Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák - Wágner, Navrátil, Palička, Részegh, Tůma, Macháček, T. Adámek, Kellerstein, Rindoš, Kulich, Strunz, Polák

Fendrich (5. Loubal) - Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, Heider, M. Adámek - Lacka, Stuchlík, Kaukič, Petrák, Cienciala, Flok, M. Kovařčík, Kalus, Murín, Pala

Piráti měli začátek utkání hodně usnadněný. Nejen, že byli aktivní, ale také měli k dispozici přesilové hry. Pár sekund po skončení té první skóroval Tom Polák, který doklepával do branky střelu Marcela Hlaváčka. Následovala druhá přesilovka a druhý gól. Střelu Františka Wágnera z pravého kruhu tečoval před brankářem Martin Strunz a bylo to 2:0.

Po sedmnácti minutách to bylo již o tři branky. František Wágner přihrál Petru Macháčkovi, který udělal kličku brankáři a skóroval. O pětadvacet sekund později korigoval stav utkání David Cienciala, jenž zakončil svou individuální akci bekhendovou střelou.

Hosté dokonce stav utkání snížili na rozdíl jediné branky. Po nahození Mariana Adámka se tečovanou střelou prosadil Jakub Lacka. Vyrovnání nepřišlo. Nahození od modré čáry dokázal do branky tečovat Jakub Navrátil a bylo to opět o dvě branky. Další branky do konce třetiny dali ještě Adam Kellerstein, jenž zakončoval svou akci povedeným bekhendem a Tamás Részegh, jemuž se povedlo dorazit puk do branky po střele Marcela Hlaváčka.

Třinec byl ve třetí třetině jasně lepším celkem, ale padla z toho jediná branka. Po závaru před brankou se prosadil Michal Kovařčík a bylo to jen o tři branky. Chomutovské následně podržel brankář Lukeš, a tak zůstaly tři body v Chomutově.