Dramatický závěr starší dorostenci zvládli a vyhráli nad Kometou!

PáTEK 28. 11. 2014
5 : 4

(2:1, 1:1, 2:2)

Werk aréna

V zápase s Brnem sice Oceláři brzy prohrávali, poté ale dokázali pěti góly otočit vývoj utkání na svou stranu. Hosté dokázali závěr utkání zdramatizovat, když snížili dvě minuty před koncem na rozdíl jediné branky. Vyrovnání už mladíci s drakem na prsou nepřipustili a tři body tak zůstanou v Třinci.

Branky a nahrávky: 5. Poruba (Murín, Janiczek), 20. Sztwiertnia (Imrich), 22. Mach (Murín), 46. Kaukič (Mach, Bartko), 47. Stuchlík (Kofroň, Roman) – 3. Heinrich (Havránek, Kratochvíl), 38. Kratochvíl (Gotthard, Havránek), 56. Lacombe (Sedláček, Heinrich), 58. Havlát (Zukal, Ferda) Rozhodčí: Koziol - Konvička, Ganger. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 124. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4.

Hlaváč – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Kofroň, Poruba, Murín, Bárci, Sztwiertnia, Roman

Slavíček – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek

Do pátečního utkání vstoupili lépe hráči Komety a po třech minutách hry šli do vedení, když se přesně pod horní tyč trefil Aleš Heinrich. O chvíli později ale bylo srovnáno po přesné ráně Jana Poruby z mezikruží.

Zvrátit vyrovnané skóre mohl Hasoň, po jeho dorážce se ale kotouč zastavil na brankové čáře. Gól tak padl na opačné straně hřiště. Šest sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky poslal Oceláře do vedení po teči Imrichova nahození Eryk Sztwiertnia.

Začátek druhé třetiny naopak vyšel lépe třineckým mladíkům, kteří se prosadili dokonce ve vlastním oslabení, kdy v přečíslení přesně mířil Matěj Mach. Navýšit vedení svého týmu mohl Kaukič, z otočky ale těsně minul. A tak se hosté dočkali snížení, když od modré prostřelil Hlaváče Petr Kratochvíl.

Závěrečná perioda nabídla velkou porci gólů, kdy se nejprve v rozmezí necelých dvou minut dvakrát prosadili Oceláři. Po objetí branky zasunul kotouč do sítě Lukáš Kaukič a po něm mířil přesně Kryštof Stuchlík.

Třinečtí hráči tedy vedli o tři branky a vypadalo to, že se utkání v poklidu dohraje. Nebylo tomu ale tak. Pět minut před koncem zametl kotouč do branky Eric Lacombe. A chvíli po něm se z dorážky prosadil Robert Havlát. Kometa se poté snažila o vyrovnání v power-play, další kotouč už ale Hlaváč za svá záda nepustil.