PáTEK 12. 10. 2012
Extraliga juniorů
3 : 1

(0:0, 1:1, 2:0)

CHOMUTOV - Po včerejším vítězném utkání s Litvínovem, podlehli svěřenci Jiřího Juříka Pirátům z Chomutova. O dnešním vítězi rozhodla až poslední třetina, když domácí za stavu 1:1 dokázali vstřelit dvě branky. Jedinou branku Třince dnes vsítil Tomáš Franek. Oceláři si vezou z dvoudenního výletu z Čech pouze tři body.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 30. Lehnert (Hammerbauer), 43. Novák L. (Novák J., Kopáč), 49. Havel (Deveri, Hammerbauer) - 39. Franek (Matuš). Rozhodčí: Grech – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: xxx. Střely na branku: xxx. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Strmeň – Havel, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Hammerbauer, Tejnor, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.

Šimboch – Běhal, Pisarik, Bezuška, Bajtek, Kasperlík, Mach, Pargáš, Šjafotdinov, Valíček, Ohera, Hurtík, Franek, Juhász, Matuš, Bartoň, Diviš, Foltýn, Jaroš.

Úvodních deset minut zápasu, moc práce gólmanům nepřineslo. Nejvíce prostoru ke skórování měli oba týmy na přelomu čtvrté minuty, kdy bylo vyloučení jednoho hráče na každé straně. Velkou šanci si domácí vytvořili ve své přesilovce, kdy před brankou tečoval puk Danko Deveri. Brankář Třince byl pozorný. Největší šanci v úvodní třetině měli třinečtí. Domácí obránce špatně rozehrál puk, který se dostal k Tomášovi Frankovi. Ten ovšem vyloženou šanci zazdil, když forhendovou kličkou na branku vůbec nevystřelil. Po první části byl stav zápasu 0:0.

V úvodu druhé třetiny, se více zadařilo Třinci, který měl několik pěkných šancí. Kdyby nějakou proměnil, nedivil by se snad nikdo. V osmadvacáté minutě se prezentoval nenápadnou střelou Radek Havel z Chomutova, který orazítkoval tyč hostujícího Třince. Branky se domácí dočkali v polovině zápasu. Po zpracování puku Janem Hammerbauerem, si puk převzal Daniel Lehnert a přesnou střelou zakončil. Třinec vyrovnal dvacet sekond před koncem druhé třetiny. Nedůslednost domácí obrany potrestal Tomáš Franek z dorážky. Ani po druhé třetině se do kabin nešlo za jiného, než nerozhodného stavu.

Třinci uškodilo vyloučení v závěru druhé třetiny. Hned v úvodu třetí části se dostal do tlaku. Už při hře pět na pět, ale v pokračující doznívající převaze se Chomutov zaradoval podruhé. Zmatek v obraně využila dvojička Lukáš a jmenovec Jakub Novák. První jmenovaný zakončoval do prázdné brány. Rozhodující úder hostům by se dal popsat okamžik z devětčtyřicáté minuty. Radek Havel nahodil puk, a ten skončil v brance. Hosté se snažili s výsledkem něco provést. Čtyři minuty před koncem zápasu měli přesilovou hru, ale žádná příležitost se skórování se neujmula. Piráti Chomutov si připisují tři body. Třinec odjíždí z Chomutova s nepořízenou.