Junioři zvítězili v souboji ocelářů 5:1!

SOBOTA 22. 9. 2012
Extraliga juniorů
1 : 5

(0:2, 0:1, 1:2)

Třinečtí junioři zvítězili ve velké hokejové bitvě, která vypukla den před velkým Ocelářským derby mezi A-mužstvy HC VÍTKOVICE STEEL a HC Oceláři Třinec. Do padesáté minuty vedli svěřenci Jiřího Juříka 4:0, kdy se domácím podařilo vsítit čestnou branku. Ke konci utkání přidal ještě pátou branku Adam Rufer, který si dnes připsal dva body.

Branky a nahrávky: 54. Řehák - 9. Diviš (Juhász), 15. Bajtek (Matuš, Foltýn), 27. Rufer (Matuš, Bajtek), 44. Franek (Šjafotdinov), 58. Rufer (Žvatora). Rozhodčí: Mikula - Poruba, Adamec. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 25:24. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Kubáň - Štencel, Kovář (C), Jonáš, Hawlík, Deutsch, Cabák, Bail - Pasker, Král, Illéš, Němec (A), Bumbál, Česlík, Slováček, Richter, Řehák, Holý (A), Pasker

Šimboch - Běhal, Bezuška (A), Hurtík, Foltýn, Pisarik, Valíček, Žvatora - Bajtek (C), Kasperlík, Rufer, Pargáč, Šjafotdinov, Juhász, Matuš (A), Bartoň, Diviš, Jaroš

Ne ledě ostravské ČEZ arény se hrálo ocelářské derby. Ačkoli do utkání vstoupili lépe domácí hráči, byli to Slezané, kdo se jako první radoval ze vstřelené branky. Na konci deváté minuty se do protiútoku dostala dvojice Juhász – Diviš, a právě Jan Diviš otevřel skóre zápasu. Po úvodním gólu se aktivita přenesla na hokejky třineckých hokejistů, ti ještě do první pauzy dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, když se střelou od modré prosadil třinecký kapitán Filip Bajtek.

Přestávka přišla domácím vhod, jejich nástup do prostředního dějství byl lepší, než od Ocelářů. K brance to ale nevedlo, neboť Šimbocha v třinecké bráně zachránila tyč. A tak Slezané trestali. Sedmadvacátá minuta – přesilová hra. Od modré pálil Adam Rufer, domácí brankář byl bez šance. Utkání poté rozkouskovalo několik přestupků proti pravidlům, ani jedna z nabídnutých početních výhod ale nebyla využita.

Poslední perioda byla na branky nejbohatší. Již po třech minutách závěrečné dvacetiminutovky vsítil Tomáš Franek čtvrtý gól Ocelářů, opět po rychlém protiútoku. Domácí mohli bleskurychle odpovědět, gólovou radost Holého ale překazil pozorný Šimboch. Slovenský brankář ve službách Třince ale přeci jen kapituloval, když čestný zásah Ostravanů zaznamenal Adam Řehák. Oceláři se ale nijak nesesypali a ještě do konce utkání přidali zásluhou Adama Rufera pátou branku. Vítkovice – Třinec 1:5