O vítězství juniorů rozhodla třetí třetina

ČTVRTEK 13. 9. 2012
Extraliga juniorů
4 : 2

(1:0, 0:1, 3:1)

T Ř I N E C - V dnešním kole NOEN extraligy juniorů jsme ve Werk aréně sledovali duel mezi Oceláři a Pardubicemi. Po dvou třetinách na světelné tabuli svítil nerozhodný výsledek 1:1. O vítězných bodech rozhodli Třinečtí až ve třetí třetině, když třemi brankami dokázali zápas otočit a získat vítězné body.

Branky a nahrávky: 4. Bajtek (Matuš, Hurtík), 49. Matuš (Hurtík), 56. Jaroš (Šjafotdinov), 58. Diviš (Šjafotdinov, Hurtík) - 28. Poulíček (Starý), 46. Starý (Březina, Vachutka). Rozhodčí: Kubičík - Poruba, Adamec. Vyloučení: 7:8, naví Matuš (TRI) 10min - nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 110. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2,4:2 .

Šimboch - Běhal, Pisarik, Bezuška, Bajtek, Kasperlík, Mach, Pargáč, Žvátora, Šjafotdinov, Valíček, Ohera, Hurtík, Franek, Juhász, Matuš, Bartoň, Diviš, Foltýn,Jaroš

Jeschke - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Havel, Chmelař, Vácha, Moučka, Robertson, Vachutka, Březina, Lenoch, Starý, Veselý, Zelinger, Havlík, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec

Mladí Oceláři vletěli do zápasu jako draci. Hned v úvodu utkání využili přesilovou hru, když nejdříve Matuš rozezvonil levou tyč pardubické branky a Filip Bajtek dílo dokonal střelou zblízka. V polovině utkání jsme sledovali hru převážně ve středním pásmu, do útočné třetiny se hráči dostávali zřídka. Pouze v přesilových hrách, se mladí hokejisté dostali do blízkosti brankářů. Do šatny odcházeli hráči za stavu 1:0.

Druhá dvacetiminutovka byla pod taktovkou hostů. Od prvních vteřin se usadili v útočné třetině, ale vsítit branku se jim nepodařilo. Pardubický brankář na druhé straně zase vychytal střely Kasperlíka a Macha. Vyrovnávající branku se podařilo vsítit Patriku Poulíčkovi, který ve 28. minutě dorazil střelu Ondřeje Starého. Ke konci třetiny měli hosté šanci otočit skóre, když jim Oceláři naservírovali hned tři přesilové hry za sebou. Juraj Šimboch v třinecké brance však ukázal, že je muž na pravém místě.

Poslední třetina byla plná zvratů. Ve 45. minutě Ondřej Starý prostřelil třineckého brankáře a poslal svůj tým do vedení. O tři minuty později Radim Matuš vyrovnal na 2:2. To dostalo Oceláře zpátky do hry a pět minut před závěrečnou sirénou zvyšil Tadeáš Jaroš na 3:2. Jan Diviš už nenechal nic náhodě a střelou do horního víka pardubické branky udělal tečku za dnešním utkání.