Extraliga mladšího dorostu
12 : 3

(7:2, 1:1, 4:0)

HC Olomouc

T Ř I N E C - Smršť gólů jsme mohli sledovat ve Werk Aréně v pátém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu. Již v první dvacetiminutovce vyhrávali Oceláři 7:2. Poslední třináctou branku vsítil v oslabení pár vteřin před závěrečnou sirénou Vít Christov.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 2. Sikora (Kovařčík, Christov), 3. Orság (Petrák, Jašek), 7. Heczko (Orság), 8. Motloch (Poruba, Pala), 11. Poruba (Jašek), 12. Sikora (Kovařčík), 19. Petrák, 34. Jašek (Polášek, Motloch), 44. Pala (Lorek, Orság), 53. Jašek (Heczko), 53. Motloch (Poruba, Jašek), 60. Christov (Kovařčík) - 2. Holiš (Přibylová), 9. Šoustal (Zelený), 38. Heža.. Rozhodčí:Gola - Holaň, Turek. Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 43:15. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2, 8:3, 12:3.

Fendrich (od 31. min Badura) - Janiczek, Polášek, Walaski, Roman, Zahradníček, Heczko, Adámek, Kovařčík, Christov, Pala, Poruba, Motloch, Lorek, Sikora, Petrák, Jašek, Orság, Škorpík

HC Olomouc

Sroka - Beutl, Hes, Kolovratník, Hrabica, Škoda, Horák, Zelený, Malý, Holibka, Heža, Zabloudil, Holiš, Dittrich, Šoustal, Horák, Medek, Přibylová

V první dvacetiminutovce diváci viděli smršť branek. Hned od prvních vteřin byli na koni domácí, ale první branku vstřelili ve druhé minutě hosté, když David Holiš prostřelil třineckého Fendricha. Šestnáct vteřin stačilo Kamilu Sikorovi k vyrovnání na 1:1. Ve třetí minutě poslal Petrák puk pře olomouckou branku Jakubovi Orságovi a ten se nemýlil – 2:1. V sedmé minutě zvýšil na 3:1 David Heczko a o necelou minutu později se do olomoucké svatyně trefil Lukáš Motloch.

Druhou branku hostí vsítil v deváté minutě Tomáš Šoustal. Pak opět pokračovali Třinečtí v palbě na olomouckou branku. V jedenácté minutě se z levého kruhu trefil Jan Poruba a ve dvanácté Kamil Sikora. Před koncem prvního dějství skončilo lehké nahození Ludvíka Petráka od modré také za zády Sroky. Mladí hokejisté odcházeli do šatny po první třetině za stavu 7:2.

Po gólové přestřelce v první dvacetiminutovce museli diváci přihlížet docela nudnému hokeji. Domácí byli zřejmě spokojeni s výsledkem a hosté to už vzdali. V 34. minutě stačilo Lukáši Jaškovi pouhých sedmnáct vteřin k využití přesilové hry po vyloučení Šoustala. V 38. minutě stačil odpovědět Jakub Heža, který dorazil puk za Badurova záda.

V poslední dvacetiminutovce už úřadovali pouze domácí. Ve 43. minutě kolem pravé tyče zasunul za Srokova záda Martin Pala. V 53. minutě se Třinečtí trefili do soupeřovy sítě hned dvakrát. Nejdříve Lukáš Jašek a o deset vteřin později Lukáš Motloch. Třešničkou na dortu byla branka Víta Christova, který v oslabení ujel a trefil se přímo do víka Srokovy branky. Skóre na světelné tabuli se zastavilo na konečných 12:3.