ČTVRTEK 15. 9. 2011
13 : 8

(3:4, 6:1, 4:3)

PSG Berani Zlín

K velmi divácky atraktivnímu utkání nastoupily ve čtvrtek od druhé hodiny celky z Třince a Zlína. Velmi vyrovnaný průběh zápasu od úvodních minut nasvědčoval gólové přestřelce. Nakonec byli střelecky úspěšnější Oceláři, kteří nasázeli celkem 13 branek!

Branky a nahrávky: 1. Ohera, 12. Valíček (Ohera), 17. Cienciala D. (Jonáš), 23. Kasala (Pisarik), 28. Ohera (Rataj), 31. Kasala (Kofroň), 32. Cienciala D. (Pastrňák), 37. Jaroš (Rataj), 38. Kofroň (Kasala, Samek), 42. Pisarik (Rataj, Jaroš), 44. Běhal (Pastrňák), 54. Cienciala D. (Pastrňák), 59. Kovařčík - 2. Kratochvíl (Řezáč, Matouš), 6. Matula (Kužílek), 19. Macharáček (Tomiga), 20. Kratochvíl (Mika, Hrazdíra), 36. Tomiga (Matula), 46. Velčovský (Hrazdíra, Řezáč), 59. Tomiga (Kužílek), 59. Matula (Hrazdíra). Vyloučení: 10:7. Využití: 4:4. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 11:5, 11:6, 12:6, 12:7, 13:7, 13:8.

Němec (od 21. Motyka) - Kalus, Foltýn, Pisarik, Valíček, Jonáš, Běhal - Kovařčík, Kofroň, Ohera, Malyjurek, Rataj, Pěnčík, Samek, Heider, Kasala, Pastrňák, Jaroš, Cienciala D.

Čepila (od 21. Blažek) - Řezáč, Grygera, Stuchlík, Maršálek, Hurta, Velčovský, Macharáček - Kratochvíl, Pelánek, Tomiga, Zaremba, Matula, Hlaváč, Mika, Hrazdíra, Galuška, Malý

Kdo si myslel, že tento zápas bude ve znamení pečlivých obran, ten se šeredně mýlil. Hráči obou celků již od úvodních minut ukázali, že dnes bude rozhodovat počet vstřelených gólů, nikoliv počet ubráněných oslabení.

Skóre zápasu otevřeli Oceláři již po 38 vteřinách hry, kdy se poprvé prosadil Filip Ohera. Vedení domácích vydrželo něco málo přes minutu. První přesilovku zápasu využil hostující Matouš Kratochvíl, jenž doklepával puk do odkryté branky Třince. Když se pak ještě prosadili hostující Dominik Matula a domácí Adam Valíček svítilo na světelné tabuli skóre 2:2 a čas 11 minut a 2 vteřiny.

Do konce porvní periody se ještě skóre měnilo třikrát. Nejprve poslal domácí do vedení svým prvním gólem David Cienicala, za hosty pak otáčeli vývoj první dvacetiminutovky David Macharáček a dvě vteřiny před vypršením dvacáté minuty vstřelil čtvrtou branku Zlína Matouš Kratochvíl.

Oceláři se v kabině vyhecovali k totálnímu ovládnutí zápasu. Ve druhé třetině se jim podařilo vstřelit hned šest branek. Postupně se trefovali Lukáš Kasala, Filip Ohera a opět Lukáš Kasala. Za hosty mezitím snižoval Jakub Tomiga. Oceláři ale nedovolili hostům vrátit se do hry, když je dalšími brankami Davida Ciencialy, Tadeáše Jaroše a Adama Kofroně totálně rozdrtili.

Zlínští se v poslední periodě ještě nadechli k menšímu náporu, domácí ale postupně navyšovali svůj náskok. Po brankách Alexe Pisarika a Jiřího Běhala svítilo na světelné tabuli hrozivé skóre 11:5!

To zdaleka nebylo vše, neboť se stav zápasu měnil ještě pětkrát! Za domácí se ještě dokázali prosadit Ondřej Kovařčík a David Cienciala, který tak završil svůj třígólový den. Také hosté se ale dokázali párkrát prosadit a alespoň kosmeticky upravit debakl. Nejprve vsítil branku Jiří Velčovský, aby ho pak v předposlední minutě napodobili Jakub Tomiga s Dominikem Matulou, který tak završil gólový účet tohoto na branky bohatého utkání! Třinec - Zlín 13:8!