Mladší dorost podlehl Opavě ve třetí třetině

4 : 5

(0:0, 4:0, 0:5)

Werk aréna

Hokejový klub Opava

Ve 24. kole ELIOD extraligy se utkali HC Oceláří s týmem HC Slezan Opava. Ve druhé třetině si domácí vytvořili čtyřbrankový brankový náskok, poslední třetina ale celý zápas obrátila a utkání skončilo 4:5.

Branky a nahrávky: 20. Hladonik (Molin, Valíček), 26. Bárci (Hladonik, Molin), 36. Roman (Kaukič), 40. Kalus (Kaukič, Rufer) - 44. Langer (Hladonik A.), 48. Kupka (Dohner), 57. Fedor (Langer), 59. Bohanos (Štepánek), 59. Kosina. Rozhodčí: . Vyloučení: 1:6 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 46:23. Průběh utkání: 0:0, 4:0, 4:5.

Ovčaři – Klocek, Imrich, Marguš, Krzak, Radzienciak, Rufer, Krása, Valíček – Najsar, Molin, Kaukič, Przybyla, Kalus, Veselý, Bárci, Roman, Papaj, Hladonik J.

Huzlík – Kupka, Cibulka, Štěpánek, Lelek, Janošek, Jirůšek – Bohanos, Fedor, Pělucha, Langer, Tauwinkl, Hladoník A., Hudečka, Kosina, Döhner

První třetina nám nepřinesla žádné góly. Oba týmy postrádali přesnost ve střelách a určitý náboj. Do druhé třetiny vstoupili domácí s mnohem větší aktivitou a to se také projevilo hned v první minutě, kdy se podařilo vstřelit první branku zásluhou Jana Hladonika, který přijal nahrávku Molina a překonal svou střelou Huzlíka v brance Opavy. Hosté se snažili o vyrovnání, to se jim ale nedařilo a tak si vzal svou šanci do rukou Radim Bárci a vytvořil tak domácím dvoubrankový náskok. Oba týmy si ještě zahrály přesilové hry, které ale na světelné tabuli nic nezměnily. Až ve 37. minutě se podařilo domácímu Miloši Romanovi jejich skóre ještě navýšit. To však ze strany Třince nebylo vše a hned o tři minuty poté se Kaukič s Kalusem dostali do přečíslení a Jan Kalus tak prostřelil Huzlíka sekundu před koncem třetiny. 4:0

V poslední třetině se rozhodli hosté, něco s náskokem Ocelářů udělat. Daří se jim to ve 45. minutě, kdy střelu Alexe Hladonika vyrazil Ovčaři pouze před prázdnou branku k Svatoplukovi Langerovi ,který poslal puk do branky a Opava tak získává svou první branku v zápase. Čtyři minuty poté se opět radují hosté, zásluhou Daniela Kupky ,který si nahodil od modré a puk už do vlastní brány srazil domácí brankář. Třinec se snaží ještě o navýšení, většinu šancí mu ale maří opavská obrana. Do útoky se tři minuty před koncem zápasu dostává opět Opava a zasazuje tak svou 3. branku, která padla z hole Marcela Fedora . To hosty velice povzbudilo a viděli tak velké šance na vyrovnání.To se jim daří a poslední minutě třetiny srovnávají díky Svatopluka Bohanose. Prodloužení jsme se však již nedočkali, protože hned 6 sekund poté Opoava obrací zápas a střílí svou pátou branku. 4 sekundy před koncem už domácí obrana zaspala a za záda Ovčařiho se dostala střela Ondřeje Kosiny . Hosté tak v poslední minutě obrátili zápas a z třinecké Werk arény si odnášejí vítězství. 4:5