Extraliga mladšího dorostu
7 : 0

(0:0, 5:0, 2:0)

HC ZUBR Přerov

V dnešním utkání se na ledě třinecké Werk arény střetli mladší dorostenci s Přerovem. Už od prvních minut tlačili Oceláři hosty v obranném pásmu a skóre po třech třetinách se zastavilo na konečných 7:0. Třinečtí mladíci si tak připisují další výhru v řadě.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 22. Kalus (Matějka), 28. Kaukič (Roman), 33. Hladonik, 37. Przybyla (Matějka, Kalus), 39. Kaukič (Roman, Hrehorčák), 45. Hrehorčák (Kaukič), 47. Kalus (Matějka). Rozhodčí: Krenželok - Ganger. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 61:13. Průběh utkání: 7:0.

Ovčaři – Klocek, Rufer, Marguš, Krzak, Radzienciak, Mach, Krása, Valíček – Najsar, Molin, Veselý, Kaukič, Przybyla, Hrehorčák, Kalus, Matějka, Roman, Papaj, Hladonik

Machač – Mlčák, Kleiner, Juřena, Dvořáček, – Šťastný, Skříček, Hotěk, Navrátil, Lašák, Šafránek, Sirota, Zdráhal, Petráš, Horký

Mladší dorostenci vstoupili do utkání aktivně a už od prvních minut začali ostřelovat branku hostů. Největší brankovou příležitost si na začátku vypracoval Hladonik, se svou střelou však čekal příliš dlouho a Machač se tak stihl přesunout. O pár minut později zvonila tyčka přerovské branky po střele Kaluse. Domácí byli v útoku dominantní, pozapomínali však na defenzivu, a to se jim mohlo vymstít. Ve čtrnácté minutě se do samostatného úniku dostal Šťastný, Ovčaři stihl jeho střelu včas vykopnout betonem. O pár sekund později však už puk za zády domácího brankáře skončil, naštěstí pro Oceláře to však bylo až po přerušení hry. Do konce první části si už ani jeden z týmů nedokázal vytvořit gólovou příležitost a první třetina tak skončila bez jediného gólu.

I vstup do druhé dvacetiminutovky se více podařil domácím, kdy se už ve druhé minutě prosadil Jan Kalus po přesné přihrávce Matějky. První gól Oceláře nabudil a od té doby útočili téměř bez přestání. O pět minut později se třinečtí hráči radovali znovu. Roman přenechal puk Lukáši Kaukičovi a ten prostřelil Machače mezi betony. Hrehorčákovi se poté podařilo vybojovat puk proti přesile a byl z toho třetí gól, který vstřelil Jan Hladonik. Matějka pak poslal krásnou přihrávku Danu Przybylovi a ten tak zaznamenal čtvrtý gól domácích. Oceláři pak do konce druhé části stačili přidat ještě jeden gól, kdy puk do přerovské branky procpal Lukáš Kaukič.

Ani ve třetí části domácí nepolevovali v útoční a Machač tak musel být v neustálé pozornosti. Pár sekund po vhození puku do hry se před přerovského brankáře prokličkoval Hrehorčák, s jeho střelou si gólman hostů poradil. Pak ale skórovali domácí hned dvakrát po sobě. Nejprve se před brankářem objevil Patrik Hrehorčák a poslal puk za záda brankáře. A o pár sekund později se prosadil Jan Kalus. Ani při tak velkém náskoku Oceláři nepolevili v útočení, ale brankáře Machače už znovu nepřekonali. <(p>