PáTEK 27. 9. 2013
9 : 2

(4:0, 4:1, 1:1)

HC Olomouc

T Ř I N E C - Svěřenci Reného Muchy a Miroslava Čečotky se v devátém kole extraligy staršího dorostu utkali s týmem HC Olomouc. Oceláři vedli již po první třetině o čtyři branky a po čtyřiceti minutách svítil na světelné tabuli stav 8:1 pro domácí tým. Nakonec porazili Kohouty 9:2.

Branky a nahrávky: 4. Petrák (Švaňa), 10. Pala, 13. Stuchlík, 15. Petrák, 28. Kofroň (Stuchlík), 29. Adámek (Švaňa, Petrák), 37. Roman (Sztwiertnia, Sikora), 38. Pala (Stuchlík, Lorek), 59. Sikora (Škorpík) – 34. Kropáč, 50. Melicharek (Tomek). Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1, 8:2, 9:2..

Hlaváč – Roman M., Walaski, Stránský, Bartko, Cienciala A., Adámek, Bartoň, Janiczek, Lorek, Pala, Stuchlík, Poruba, Christov, Kofroň, Petrák, Trčka, Švaňa, Szwiertnia, Škorpík, Sikora

HC Olomouc

Šoustal M. – Hes, Horák R., Hrabica, Marek, Nesvatba, Spurný, Tomek, Škoda, Horák J., Janás, Kropáč, Kuba, Melichárek, Ministr, Dittrich

O výsledku utkání bylo rozhodnuto již po první třetině, když domácí starší dorostenci dokázali vsítit svému soupeři z Olomouce hned čtyři branky. Jako první se ve čtvrté minutě trefil do sítě Kohoutů Ludvík Petrák. V polovině prvního dějství přidal druhou branku Martin Pala. Ve dvanácté minutě překonal olomouckého brankáře Kryštof Stuchlík. Střelec úvodní branky dnešního zápasu se dnes podruhé trefil do olomoucké sítě v patnácté minutě.

Ve druhé dvacetiminutovce padlo pět branek. Olomouc nevyužila dnešní jedinou přesilovou hru a Třinečtí je hned zato potrestali dvěma rychlými brankami. Nejdříve se trefil David Kofroň a o minutu později pokračoval v třineckém brankostroji Marian Adámek. První branka Olomouce padla ve 34.minutě, když Jan Kropáč propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. V závěru třetiny Třinec přidal ještě dvě branky a o vítězi dnešního zápasu bylo rozhodnuto. Po krásné přihrávce Sztwiertni se do prázdné branky trefil Michal Roman a o minutu později Martin Pala zvýšil na neuvěřitelných 8:1.

V poslední třetině domácí ukolébalo skóre zářící na světelné tabuli a pořádnou šanci jsme neviděli. Proto také v 50. minutě lovil puk ze své sítě třinecký Hlaváč po dorážce Václava Melichárka. Trenér Třince si vzal oddychový čas, který přinesl ovoce, když dvě minuty před závěrečnou sirénou poslal Kamil Sikora puk kolem pravé brusle olomouckého brankáře.

OHLASY TRENÉRŮ

René Mucha (Třinec): Myslím si, že celý zápas odstartovala první třetina. Takto jsem si představoval, jak má nastupovat mužstvo na zápas. Když se vyhraje první třetina 4:0, tak je zápas mnohem snadnější. Jsem rád, že jsme dali hodně gólů. Moc často se to nestává. Poslední dobou střílíme jednu, dvě branky. Proto jsem rád, že se to dnes spustilo a zítra budeme pokračovat.

Jan Tomajko (Olomouc): Domácí dnes vyhráli zaslouženě. První třetina rozhodla a potom už bylo opravdu jen o skóre. Dostali jsme hodně gólů, proto to je pro nás těžké. Musíme s tím ale bojovat.