PONDěLí 9. 9. 2013
4 : 5

(0:2, 2:1, 2:2)

HC Vítkovice Ridera

RAKO extraliga staršího dorostu pokračuje rychlým tempem. V pondělí bylo na programu již třetí kolo této soutěže. Oceláři vyzvali na domácím kluzišti Vítkovice a zrodil se výsledek 4:5.

Branky a nahrávky: 23. Švaňa (Trčka, Lorek), 40. Christov (Walaski), 47. Švaňa (Kofroň), 53. Christov – 1. Kafka, 8. Beneš (Stránský), 37. Rudl, 42. Ollender (Rudl), 44. Hartmann (Spratek). Rozhodčí: Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 172. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5.

Hlaváč (Dudáček) – Zahradníček, Roman, Stránský, Walaski, Bartoň, Adámek, Cienciala, Janiczek – Motloch, Kovařčík, Christov – Poruba, Pala, Kofroň – Trčka, Lorek, Švaňa – Petrák, Škorpík, Sikora

Wanecki (Zavadil) – Puzič, Charvát, Čechman, Fajkus, Krčmář, Krenželok, Šendera, Rudl – Jáchym, Kafka, Stoklásek – Volný, Hartmann, Korec – Stránský, Spratek, Slánský – Stupka, Beneš, Ollender

Derby mládežnických celků z regionu začali lépe hosté. Hned v první minutě proměnil samostatný nájezd Dominik Kafka. Třinec zahrozil pokusy Adámka, Kovařčíka a Motlocha. Ani jednou si však kotouč nenašel cestu do sítě. Hosté byli produktivnější. Po rychlé spolupráci mezi Stránským a Benešem to bylo už 2:0. Třinec měl v první třetině velkou snahu s nepříznivým stavem něco udělat, ale veškeré pokusy přišly vniveč.

Vstup do druhého dějství vyšel o něco lépe Ocelářům. Ve 23. minutě po dlouhém obléhání snížil Robin Švaňa - 1:2! Další pokusy domácích nenašly cíl, snaha byla, ale Vítkovice dobře bránily. Šťastnou trefu přidal ve 37. minutě vítkovický bek Dominik Rudl, jenž nahazoval od modré a kotouč prošel do sítě - 1:3. Oceláři snížili ještě před odchodem do šaten. Pěknou střelou od mantinelu se prezentoval Vít Christov - 2:3!

Gólovou úrodu měla poslední část. Ostravští navýšili své vedení ve 42. minutě, kdy se ujala prudká střela Samuela Ollendera 2:4! Pro domácí bylo ještě hůř na konci 45. minuty. Poněkud kuriózně skóroval Ondřej Hartmann - 2:5. Domácí nesložili zbraně a zabojovali. Nejprve snížil po samostatném úniku Robin Švaňa 3:5! Autorem kontaktní branky byl důrazný Vít Christov - 4:5! Vyrovnat mohl Lukáš Motloch, ale při trestném střílení nezachoval chladnou hlavu a těsně minul. S veškerou vehemencí se poté Oceláři snažili v hektickém závěru vyrovnat, ale stav už zůstal nezměněn.