Junioři díky skvělé první třetině porazili Pardubice!

Extraliga juniorů
2 : 5

(1:4, 1:0, 0:1)

ČEZ Arena

V rámci 32. kola zavítali junioři na led Pardubic, kde se sice domácímu týmu podařilo vstřelit první gól utkání, ale Oceláři zvládli ještě v úvodní dvacetiminutovce čtyřmi góly obrátit vývoj utkání na svou stranu. Ve zbývajících dvou třetinách se dokázaly oba týmy jednou prosadit a Oceláři si tak z Pardubic odvážejí tři důležité body za vítězství 5:2.

Branky a nahrávky: 4. Havel (Pipek, Bureš), 33. Poulíček (Špaček, Veselý J.) – 9. Kovařčík O. (Ižacký), 11. Ižacký (Kovařčík O., Franek), 15. M. Kovařčík (Christov, Kasala), 17. Růžička (Jaroš, Pisarik), 57. Ižacký (Kovařčík O., Matyáš). Rozhodčí: Homola - Křivohlavý, Čížek. Vyloučení: 3:3, navíc Fiala (PCE) - 10 min za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Vejmelka (15. - 20. Veselý M.) – Bažant, Budík, Pilný, Štědrý, Vácha - Veselý J., Bureš, Havel, Poulíček, Pipek, Špaček, Brida, Chvojka, Kysela, Schneider, Voženílek, Fiala

Svoboda – Běhal, Pisarik, Matyáš, Heider, Valíček, Foltýn - Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Kovařčík O., Kasala, Kovařčík M., Christov, Jaroš

Zpočátku první třetiny viděla velká hala ČEZ Areny velmi opatrný hokej. Ani jeden z týmů se nesnažil protlačit do koncovky a oba týmy spíše vyčkávaly. Ve 4. minutě poslal domácí do vedení Martin Havel. Pardubický útočník se prosadil po nádherném blafáku do forhendu – 1:0. Za hosty srovnával Ondřej Kovařčík a v čase 10:31 se prosadil další třinecký útočník, a to Jakub Ižacký, který po nádherné souhře zakončoval do prázdné branky Vejmelky – 1:2. Třetí gól Třince vstřelil Michal Kovařčík, jenž dorážel střelu Víta Christova – 1:3. Pardubice vystřídaly brankáře, po třetím gólu odcházel Karel Vejmelka a nastoupil Michal Veselý. Čtvrtý gól Třince na sebe nenechal dlouho čekat. Po přihrávce od Lukáše Kasaly se k puku dostal Marek Růžička, který střelou o tyč zatloukl další hřebík do už přeplněné rakve Pardubic – 1:4.

Do branky se po krátkém odpočinku vrátil Karel Vejmelka, který zpět od druhé třetiny vystřídal Michala Veselého. Pardubice se ve druhé třetině výrazně zvedly, dostávaly se více do šancí a tvořily si i více příležitostí než v prvním dějství. O snížení rozdílu se ve 33. minutě postaral kapitán domácího celku Patrik Poulíček, který ostrou ranou od modré čáry propálil hned na začátku přesilovky vše, co mu stálo v cestě – 2:4. Pardubice i nadále tlačily a vytvářely si gólové příležitosti, ale na rozdíl jedné branky nesnížily. Po střele Michala Bridy dokonce zazvonila pravá tyč Svobodovy branky, ale to bylo z větších šancí vše.

Domácí se snažili i ve třetí třetině s výsledkem něco udělat, oba týmy v ní hrály ve velkém nasazení. Pardubicím se nedařil vstřelit kontaktní gól, i když fanoušci viděli pár úctyhodných pokusů. V čase 57:36 vstřelil pátý gól Třince Jakub Ižacký, který vstřelil už druhý gól v dnešním utkání. Po odražené střele se dostal k volnému puku a pouze dorazil puk do odkryté branky pardubického Vejmelky – 2:5.