5 : 3

(2:1, 1:0, 2:2)

Werk aréna

HC Vítkovice Ridera

T Ř I N E C - Dnešní zápas se nesl v nejen v duchu derby, ale i boje o play-off a podle toho také tento zápas vypadal. Soupeři si vzájemně nic nedarovali, nikdo nevypustil jediný souboj a dočkali jsme se i šarvátky. Nicméně s lepším pocitem dnes budou usínat Oceláři z Třince, kteří dokázali udolat Oceláře z Vítkovic. Děkovat mohou paradoxně svým oslabením, ve kterých dokázali vstřelit dva góly.

Branky a nahrávky: 14. Bajtek (Hurtík), 16. Kindl (Jaroš), 23. Diviš (Juhász), 43. Franek (Bajtek), 60. Matuš (Kindl) - 11. Tomi (Slováček, Řehák), 45. Řehák (Štencel), 52. Slováček (Tomi). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:7, navíc Bajtek 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 135. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Šimboch - Běhal, Pisarik, Foltýn, Kurzok, Hurtík, Žvatora - Bajtek, Kasperlík, Kindl, Ohera, Vyčesaný, Franek, Juhász, Matuš, Kasala, Diviš, Jaroš

Kubáň - Štencel, Klok, Jonáš, Hawlík, Deutsch, Černín, Cabák, Bail - Král, Řehák, Tomi, Illéš, Němec, Hudeček, Slováček, Kilnar, Richter, Holý, Blahuta, Pasker

Do vedení se dostali hosté z Vítkovic, když se šťastnou tečí prosadil Vojtěch Tomi, který jen nastavil hůl do dráhy nahrávky Slováčka. Třinec ale rychle odpověděl, Filip Bajtek ujel ve svém oslabení a Kubáně prostřelil mezi nohy. Další gól v oslabení přidali Třinečtí o dvě minuty později, to ujížděl sám na gólmana Vítkovic pro změnu Denis Kindl a celou situaci vyřešil nechytatelným blafákem.

Na začátku druhé třetiny využili Třinečtí svou početní výhodu. Jakub Juhász našel od mantinelu nádhernou přihrávkou Jana Diviše, který puk nasměroval do odkryté klece hostí. To bylo z obou stran, co se týče gólů, ve druhé periodě vše. Od té doby přebíraly iniciativu Vítkovice, které se tlačily do třinecké brány, ale pozorná obrana Ocelářů držela nadějný stav. Prostřední část vyvrcholila férovou šarvátkou mezi Štenclem a Žvátorou. Oba kohouti se rozešli smírně a šli si zchladit hlavy na trestnou lavici

Třetí třetina začala šťastně opět pro Třinecké, konkrétně Tomáš Franek zůstal nikým nehlídán a nadvakrát se prosadil. Oceláři se však ze svého docela klidného náskoku neradovali příliš dlouho. Adam Řehák se dokázal prosadit z bezprostřední blízkosti a vykřesal Vítkovicím jiskřičku naděje. Třinečtí byli poté hodně zatáhnutí ve své třetině a Ostravané to potrestali kontaktním gólem. Ondřej Slováček se uvolnil ve vlastním oslabení a zakončil přesně mezi betony Šimbocha. Vítkovice logicky odvolaly gólmana a snažily se o vyrovnání, ale powerplay se jim vůbec nepodařilo. Do prázdné brány pečetil stav utkání Radim Matuš. Třinečtí tak zvládli toto vyrovnané derby a mohli se radovat z výhry.