O vítězství starších dorostenců rozhodla až poslední třetina, Oceláři porazili Piráty 6:4!

PáTEK 15. 2. 2013
6 : 4

(2:2, 1:1, 3:1)

Piráti Chomutov

T Ř I N E C - Po vyrovnaných dvou třetinách rozuzlení dnešního kola Extraligy staršího dorostu přinesla až poslední třetina. Oceláři dokázali vyrovnat a přidal další dvě branky do chomutovské klece.

Branky a nahrávky: 2. Růžička (Walaski), 10. Kasala (Kofroň, Mičulka), 39. Motloch (Růžička, Jašek), 51. Kovařčík O. (Heider), 56. Kofroň (Kovařčík O.), 60. Růžička (Kofroň) - 14. Hlaváček (Páleník, Macháček P.), 16. Vlastník (Bednář), 28. Gröger (Kašpar), 49.Macháček P. (Veselý). Rozhodčí: Smejkal - Řezáč, Vengřín. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 102. Střely na branku: 53:25. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4 .

Svoboda - Bartko, Růžička, Kovařčík O., Christov, Kofroň, Mičulka, Motloch, Stránský, Zahradníček, Batoň, Pala, Kasala, Lorek, Poruba, Walaski, Jašek, Heider.

Staněk - Meliško, Páleník, Ringler, Gröger, Macháček A., Bednář, Kašpar, Rohla, Lidák, Polák, Dimitrov, Macháček, P. , Hlaváček, Vlastník, Veselý, Wágner, Strunz.

Do úvodní části utkání vstoupili lépe domácí. Oceláři sice nabídli Pirátům hned v první minutě přesilovou hru, z níž však těžil právě potrestaný tým. Walaski poslal puk Marku Růžičkovi na červenou čáru a ten zavezl puk až do chomutovské brány. Poté každý chvilku tahal pilku. Christov neproměnil samostatný nájezd a na druhé straně zase Macháčkovu střelu zneškodnil svou lapačkou třinecký brankář.

V desáté minutě Kofroň nahrál před bránu Pirátů Lukáši Kasalovi, který kolem levé tyče po zemi zvýšil na 2:0. Domácí byli na koni, ale další přesilovou hru už hosté nepromarnili a Marcel Hlaváček střelou zblízka snížil na 2:1. O necelé dvě minuty později Jiří Vlastník vyrovnal na 2:2. Po této brance ožili hosté, ale do konce první dvacetiminutovky se skóre na světelné tabuli nezměnilo.

Do druhého dějství naopak lépe vstoupili hosté. Po sedmi minutách pirátských nájezdů dobyli třineckou svatyni, když se za Svobodovy záda trefil Zdeněk Gröger. V přesilové hře se domácí snažili o vyrovnání, ale štěstí stálo na straně Chomutova. Teprve druhá přesilová hra přinesla ovoce, když Růžička objel branku a nahrál dobře postavenému Lukáši Motlochovi, který vyrovnal na 3:3.

Rozuzlení zápasu se diváci dočkali až v poslední třetině. Oceláři sice Piráty tlačili od prvních vteřin. Podle pravidla nedáš – dostaneš, vytahoval puk ze své branky právě Svoboda, když Petr Macháček poslal svůj tým opět do vedení.

Poledních deset minut už ale patřilo Ocelářům. Nejdříve se mezi betony chomutovského brankáře trefil Ondřej Kovařčík a vyrovnal na 4:4. V 56. minutě se do víka branky Pirátů trefil Adam Kofroň a v poslední minutě utkání potvrdil dnešní vítězství Ocelářů Adam Růžička, když kolem levé tyče vstřelil šestou branku domácích. Po velké bitvě tak zůstávají vítězné body pod Javorovým.